• facebook

Balkono turėklai

Balkono turėklai turi derėti ne tik prie namo architektūros, bet ir prie supančios aplinkos. Jie gali būti įvairių tipų ir medžiagų – dažyto plieno turėklai, karštai cinkuoti turėklai, nerūdyjančio plieno, aliuminio turėklai, turėklai su stiklu. Gaminame įvairaus dizaino balkono turėklus, terasų aptvėrimus, turėklus neįgaliems, lauko laiptų turėklus, pandusų turėklus.

Balkonų turėklų gamyba turi atitikti kelis reikalavimus: saugumo ir estetikos. Turėklą sudaro porankis, statramsčiai, atitvaras bei šias dalis jungiantys tvirtinimo elementai. Balkone normos reikalauja 1,1 – 1,2 m aukščio turėklo.

Balkono turėklai iš plieno yra vieni ekonomiškiausių. Juos galima karštai cinkuoti ar dažyti milteliniu būdu. Plieno karštasis cinkavimas – efektyviausia plieninių konstrukcijų antikorozinė apsauga. Svarbiausi cinko dangos privalumai yra ilgas tarnavimo laikas bei atsparumas mechaniniams pežeidimams. Karštas cinkavimas atliekamas laikantis EN 9001 normų. Cinko padengimas atitinka EN 14713 ir 1461 reikalavimus. Cinkuoti turėklai gali būti dažomi pagal RAL spalvų paletę ar kitus spalvynus.

Lauko nerūdijančio plieno balkono turėklą paprastai sudaro D50 mm (rečiau D40 mm) skersmens porankis, D40 mm skersmens arba 40×40 mm kvadratiniai atraminiai statramsčiai, bei atitvaras iš kelių eilių D12 mm skersinių vamzdelių. Kaip atitvaras tokiam nerūdijančio plieno turėklui tinka ir grūdintas stiklas. Turėklas su nerūdijančiu plienu yra ilgaamžis, jam naudojama plieno markė AISI 316. Jis beveik nereikalauja priežiūros, kartą per metus turėklą reikėtų nuvalyti ir atnaujinti šlifavimo veltiniu. Jis vėl atgaus savo pirmykštį blizgesį. Taip atnaujintas turėklas tarnaus labai ilgai ir džiugins akį savo švytėjimu. Turime įspėti, kad jokiu būdu nevalyti prieš metalo šlifavimo kryptį.

Vienas iš saugiausių lauko balkono turėklų variantų – turėklai su grūdintu ar grūdintu-laminuotu stiklu. Grūdintas stiklas reikalauja daugiau priežiūros nei kitos rūšies turėklai, bet jis labai sunkiai sudaužomas, o jei sudūžta – tai sprogsta į sąlyginai saugius smulkius elementus. Jei sudūžta grūdintas-laminuotas stiklas, jis tik suaižėja, bet neiškrenta, o lieka prisikabinęs prie stiklo plėvelės.

Aliuminio turėklai atrodo estetiškai, pasižymi funkcionalumu, nereikalauja jokios specifinės priežiūros, ilgai tarnauja. Aliuminio turėklai gali būti komplektuojami su nerūdijančio plieno ar stiklo

elementais. Aliuminio turėklai yra lengvesni, nei plieno, juos nesunku surinkti, jie nereikalauja papildomų dažymo darbų, bet užsakovui pageidaujant, galima ir nudažyti.

Jei domina balkono turėklai ir jų gamybos kaina, galite susisiekti su mumis kontaktiniu telefonu:

+370 620 64828, ar el. paštu: karalius@laiptukaralyste.lt