• facebook

Laiptų gamyba

Laiptų gamybai yra keliami pagrindiniai reikalavimai, tai laiptų saugumas ir patogumas. Tik po to galima kalbėti apie jų ekonomiją ar dizainą. Kartais laiptams skiriamas nepakankamas dėmesys. Taupant vietą ir pinigus, įrengiami itin statūs, siauri, nepatogūs laipioti, be turėklų laiptai. Teisinga laiptų vieta ir formos parinkimas gali sutaupyti pagalbinių patalpų plotus ir tinkamai papuošti jais patalpos interjerą. Laiptai visada atrodo įspūdingiau netradiciniame apšvietime. Erdvę po laiptais galima panaudoti dekoratyviems elementams eksponuoti, nes funkcine prasme ta erdvė sunkiai panaudojama kam kitam dėl aukščio stygiaus. Todėl visada tiks kambarinės gėlės, meno dirbiniai, skulptūriniai akcentai. Aukštos laiptų erdvės sienos gali būti išnaudotos paveikslams. Skyrus daugiau dėmesio laiptų įkomponavimui ir dizainui, jie taps pagrindiniu interjero akcentu. Vieta laiptams dažniausiai būna numatyta statybos metu. Atlikus laiptų angos apmatavimus, reikėtų apsispręsti dėl trijų sudėtinių laiptų gamybos dalių :

  • Koks bus laiptų planas.
  • Kokia laiptų konstrukcija ar be jos (įvertinant savo poreikius, galimybes).
  • Koks turėklo piešinys.

Po laiptų apmatavimo, konsultacijos – samatos pasiūlymas, bei laiptų planas pateikiami per 1-2 darbo dienas. Visos laiptų pakopos privalo būti išdėstytos vienodo aukščio intervalu. Jokiu būdu negalima konstruoti laiptų taip, kad visos pakopos būtų po 15 cm, o pirmoji arba paskutinė 17 cm ar 14 cm. Norint teisingai sukonstruoti laiptus, būtina labai tiksliai pažymėti laiptų pradžioje ir laiptų pabaigoje ant sienos planuojamų įrengti grindų lygius viename aukšte ir kitame. Tai būtina padaryti todėl, kad laiptai pagal statybinių darbų eiliškumą daromi šiek tiek anksčiau nei įrenginėjamos grindys.

Suderinus laiptų planą, sąmatą, sudaroma sutartis, kurioje išdėstomos madžiagos, apmokėjimo sąlygos, montavimo terminai ir t.t. Užsakovui pageidaujant, darome laiptų vizualizacijas aiškesniam laiptų įsivaizdavimui. Ją užtruka padaryti 1-3 dienas. Vizualizacijos nauda labai didelė, nes pasidaro aišku, kaip atrodys pasirinkti laiptai, kad nebereiktų keisti ar perdarinėti dėl kokių nors projektavimo ar pasirinkimo problemų. Pasirinkus formą, toliau galima diskutuoti dėl detalių, spalvų pasirinkimo, turėklo piešinio, keisti ir koreguoti.

Nuo laiptų gamybos sutarties pasirašymo laiptų karkasą pagaminame ir sumontuojame per 4-6 savaites. Siją reikia sumontuoti iki apdailos darbų (suvirinimo spurgeliai gali sugadinti keramikines plyteles, apdailą). Be to, metaline konstrukcija galite naudotis statybos laikotarpiu. Kita dalis – pakopos ir laiptų turėklai yra gaminami lygiagrečiai, tačiau jų montažas atidedamas iki grindų dangos atsiradimo (priklauso nuo užsakovo namo apdailos tempų). Laiptų pakopas reiktų įrengti, kai dar nepadaryta apdaila (ar sienos nudažytos vieną kartą), nes įrengiant laiptus galima ją sugadinti. O pastačius laiptus – reikia atlikti sienų apdailą. Kadangi laiptai įrengiami vėliau – reikia iš anksto žinoti laiptų vietą. Jei dėl apdailos pakopų dar negalime montuoti, tai jas pasidedame į sandėlį ir laukiame kol užsakovas bus pasiruošęs mus priimti.

Kita svarbi detalė laiptuose yra turėklai, kurie turėtų būti tvirti, apie 90 cm aukščio, matuojant nuo pakopos viršutinio paviršiaus. Koks bus turėklo piešinys, kaip jis atrodys – variantų ir galimybių yra labai daug. Užsakovas džiaugiasi pamatęs įrengtas pakopas, bet užbaigus ir įstačius turėklą – žmonių džiaugsmas būna dar didesnis. Čia galimi išskirtiniai ir originalūs sprendimai.

Dėl laiptų gamybos kainos galite susisiekti su mumis kontaktiniu telefonu: +370 620 64828, ar el. paštu: karalius@laiptukaralyste.lt